Sinds donderdag ben ik in het bezit van drie nieuwe brillen. 
Een landelijk bekende brillenboer die ook een filiaal in Roden heeft had een actie: ‘2e en 3e bril gratis’.
Ik wilde nu een ander soort montuur en ik wilde ook graag een zonnebril op sterkte, want de laatste tijd had ik steeds een voorzet-zonnebril, maar die was ik om de klip-klap kwijt.
Je ziet ‘het nieuwe gezicht 2025’ in de drie afbeeldingen aan de rechterkant. De twee nieuwe brillen wissel ik nu om de twee/drie dagen af en de zonnebril deed ik in de koker in mijn
tas met de gedachte: die heb ik eerst niet nodig.
Maar zaterdagmiddag zaten we in de auto op weg naar een feest in Emst en de zon scheen uitbundig.
‘Nu kan ik mijn nieuwe zonnebril even uitproberen!’ bedacht ik.
Mooi man! Geen voorzetbril die er net niet goed overheen past; gewoon een bril op sterkte (nog) zonder krassen.
Waarde van de dag.
Maar de dag had nog meer waarde: het feest waar we naar toe onderweg waren werd gegeven door Janny, getrouwd met mijn neef Jan.
Wij zijn allebei geboren in 1960 en dat betekent dat zij dit jaar ook 65 wordt. Is geworden zelfs: gistermiddag werden we om 13.00 uur in Emst verwacht.
“En wie jarig is trakteert” zei ze in haar toespraakje voor haar gasten en ze voegde gelijk de daad bij het woord: wij werden verwend met een ‘Tafereel-lunch’ in de Emsterie in Emst.
Het was met recht een traktatie.
De lunch viel uiteen in een aantal delen en er werden steeds schaaltjes op tafel gezet waar kleine hapjes op lagen.
Een lepel met een bolletje panna cotta als amuse, een klein kommetje soep, broodjes met kruidenboter, stukje gerookte zalm, een kleine salade, nog veel meer wat ik allemaal niet heb onthouden en aan het einde wat zoetigheden; het was een feest van proeverijen.
Heerlijk allemaal!
En allemaal dingen we thuis nooit krijgen: we vonden het erg lekker.
Ondertussen genoten we van het gezelschap waar we in verkeerden. Niet dat we iedereen kenden, hoor…. natuurlijk spraken we Jan’s zus nog en ook met Janny’s zus praatten we nog even bij.
We zaten aan tafel bij een stel vrienden waarmee het gemakkelijk converseren was en ondertussen deelden we de gerechtjes.
De jarige Job steekt niet onder stoelen of banken dat haar grote hobby puzzels maken is.
Van ons kreeg ze een mini-puzzeltje én een bon: daarvoor kon ze of een puzzel of een boek kopen, daar komt ze zelf vast wel uit.
De bar, waar de cadeaus stonden uitgestald, lag al vol met dozen, allemaal puzzels van 1000 stukjes; je kunt tegenwoordig natuurlijk ook te kust en te keur.
Ga maar eens kijken bij Daan Nijman bijvoorbeeld!
Of, misschien nóg beter: kijk eens bij een kringloopwinkel of ga tussen Kerst en Oud & Nieuw naar de Roder Boekenmarkt, daar kun je ook puzzels kopen.
Die vindt dit jaar plaats op 28 en 29 december; je kunt deze week (tm 27 november) nog boeken inleveren.
Meer weten?
Hierbij een link naar hun website.

Geef een reactie