Ik hoor je denken: ‘Wat is in ’s hemelsnaam een VIS-kussen?”
Dat is een goor kussen dat al 15 jaar in de berging van Casa Grada ligt en gebruikt wordt door de vissers die ons huis huren.
Twee viskussens waren er, een rode en een blauwe en Gerard wilde ze weggooien, want: te vies om aan te pakken.
Vind ik dan jammer.
“Als we ze nou eerst eens uitwassen” bedacht ik “dan zien we wel even hoe ze er uit komen.
Zo gezegd, zo gedaan: in de wasmachine, in de droger, kiekn wat ’t wordt.
Ze werden schoon, maar ook vaal.
Weggooien kan altijd nog; ik vond het leuk om de kussens nog een tweede leven te geven.
In eerste instantie wilde ik nieuwe kussenhoezen haken met granny squares. Op internet vond ik een variant met een
gekleurd hartje; een haakbeschrijving vind je onderaan dit blog.*
Toen ik 15 van die squares had gehaakt (ik moest er 25 voor één kant van de kussenhoes) was ik al flauw van het afhechten van al die draadjes met de verschillende kleurtjes: de andere kant van de hoes ging ik anders doen.
Daarvoor haakte ik vier chique vierkantjes** (waar ik ooit al een sprei van had gehaakt), Die zette ik aan elkaar en daaromheen haakte ik in de basiskleur 5 toeren om het vierkant heen.
Klik op de afbeeldingen voor een vergroting.
Mooi geworden!
Ze liggen weer in de berging op de wasmachine, bovenop de stoelkussens die daar ook liggen voor algemeen gebruik.
De vissers zien denk ik geen verschil……
*Je begint in het rond: -5 lossen, sluiten met een halve vaste
– de 1e toer = 12 stokjes met 1 losse er tussen (1e stokje maak je met 3 lossen). Toer sluiten met een halve vaste in het eerste stokje.
Je haakt de eerste twee toeren met contrasterende restjes en de volgende 3 toeren haak je in een basiskleur, rood in dit geval.
– de 2e toer = in iedere ruimte tussen de 12 stokjes 2 stokjes haken. Je hebt nu 12 groepjes van 2 stokjes.
– de 3e toer (in de basiskleur) = in iedere ruimte tussen de 12 stokjes 3 stokjes haken. Je hebt nu 12 groepjes van 3 stokjes.
– de 4e toer: * 2 groepjes van 2 stokjes, dan een groepje met 2 stokjes-2 lossen-2 stokjes*, tussen de * nog 3x doen
– de 5e toer *3 groepjes van 3 stokjes, dan een groepje met 3 stokjes-3 lossen-3 stokjes*, tussen de * nog 3x doen
– de vierkantjes aan elkaar naaien; steek de naald hierbij door de achterste lusjes van de stokjes/lossen.
** De beschrijving van het chique vierkantje staat op een blog uit 2018; hierbij een link naar deel 1, daar vind je de haakbeschrijving. In 2019 schreef ik deel 2 over de afwerking.
Geef een reactie